Teacher Pages

Click on a name to be directed to each person's page

Newsletters and Videos can be found on each Teacher's Page (if applicable).
Click on the Teacher's name to go to each teacher's page.

 
Joshua Craft Principal Office [email protected] 
Nancy Turkewitz Guidance MPR [email protected]
Winter Crance  JK 104 [email protected]
Mary A. Morris K 98 [email protected]
Lynne Seldomridge K 100 [email protected]
Deborah Rose 1st grade 97 [email protected]
Elisabeth Thompson 1st grade 99 [email protected]
Gina Middleton 2nd grade 101 [email protected]
Ashley Hubbard 2nd grade 102 [email protected]
Lori Dressler 3rd grade 104 [email protected]
Sharon Shreve 3rd grade 103 [email protected]
Jaclyn Bray 4th grade 113 [email protected]
Allison Fox 4th grade 111 [email protected] 
Karie Browning 5th grade 112 [email protected]
Linda Liptrap 5th grade 110 [email protected]      
Jeremy Bartley Physical Education Gym  [email protected]
Cassandra Browning          Special Education 105 [email protected]
Angela Nicely Librarian/TTRT Library (201) [email protected]
Susan Clonch Art 111 [email protected]
Tammy Crane Music Room E  [email protected]
Nancy Fry Title 1 108 [email protected]
Jessica Parker Speech 114  [email protected]     
Lisa Boothe Reading Specialist 114 [email protected]
Melanie Hartman Secretary Office [email protected]
Beckey Burgess Assistant 108 [email protected]
 Kellie Cash Assistant 97 [email protected]
Cynthia Crowder Assistant, SpEd 105 [email protected]
Ashli Fridley Assistant 98 [email protected]
Angela Jones Assistant 106 [email protected]
Jessica Martin Assistant 99 [email protected]
Paula Bell Occupational Therapist 114 [email protected]
Sidney Birchfield OT Assistant 114 [email protected]
Sarah Lythgoe PT Assistant 114 [email protected]
Melanie Mason Physical Therapist 114 [email protected]
Tracey O'Connor Explorers Room F  [email protected]
Ricky Bates  School Resource Officer/DARE Instructor Multi-purpose room [email protected]
Brooke Allman     Nurse Clinic [email protected]
Darla Wendling    Custodian 2 PM-10:30 PM [email protected]
Darrel Tucker Custodian 6AM-2:30 PM [email protected]
Jessica Nicely   Cafeteria Cafeteria [email protected]           
Tracy Thompson Cafeteria Manager 965-1813 [email protected]
Gina Adkins Cafeteria Cafeteria [email protected]
Joyce Anderson Bus Driver #34 [email protected]
Carla Arritt Bus Driver #18 [email protected]
Kelsey Nida          Bus Driver #43 [email protected] 
Kathy Sexton Bus Driver #54  [email protected]
Garth Cartwright Bus Driver #33 [email protected]
Teresa Urban Bus Driver #49  [email protected]